Wymagania

Wymagania asystentki sprzedaży

Dużą zaletą pracy w zawodzie asystentki ds. sprzedaży są bardzo małe wymagania rekrutacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych podjęciem takiej pracy. Większość pracodawców organizujących nabór na stanowisko asystenckie w dziale sprzedaży, od kandydatów nie wymaga wykształcenia wyższego, a wystarczy wykształcenie średnie kierunkowe. Oczywiście, dyplom ukończenia uczelni wyższej będzie dodatkowym atutem w procesie rekrutacyjnym, jednak nie jest warunkiem koniecznym. Często zdarzają się sytuacje, w których na stanowiska asystenckie zatrudniane są osoby bez tytułu licencjata, chociaż w rekrutacji udział brało wielu magistrów. Wszystko przez to, że osoby z wykształceniem wyższym często żądają wyższych stawek, niż te bez dyplomu. Pracodawca, mając do wyboru dwóch kandydatów, którzy będą wypełniali obowiązki asystenta na tym samym poziomie, zawsze wybierze tego, który zadowoli się niższą pensją.

Asystentka ds. sprzedaży Ruda Śląska powinna posiadać przynajmniej kilka miesięcy doświadczenia na podobnym stanowisku pracy, jednak pracodawcy często stawiają na osoby nowe, młode i dopiero rozpoczynające swoją karierę w sprzedaży. Oznacza to, że zawód asystenta jest świetnym sposobem na rozpoczęcie kariery dla ludzi bez doświadczenia zawodowego.

Oprócz wykształcenia i doświadczenia zawodowego, wśród wymogów rekrutacyjnych można znaleźć adnotacje o znajomości języka angielskiego, umiejętności obsługi komputera i urządzeń biurowych, posiadaniu prawa jazdy kategorii B i cechach osobowościowych, które mogą się przydać w pracy w sprzedaży. Rzadko kiedy wymogi zawierają coś więcej.

Napisz komentarz