Asystentka sprzedaży – nowe wyzwania

asystentka sprzedaży

Koronawirus postawił przed nami mnóstwo wyzwań. Nic nie wygląda tak jak do tej pory, a praca związana z obsługą klienta również nieco zmieniła swój charakter. Każdy jest nieco bardziej ostrożny, a działania skupiają się głównie na unikaniu ryzyka, nie na tym, o co jeszcze niedawno tak się starano – czyli na uwadze klientów.

Asystentka sprzedaży poszukiwana?

Praca asystentki sprzedaży wygląda obecnie nieco inaczej. Osoby pracujące w tym charakterze, zajmujące się branżą odzieżową nagle zdały sobie sprawę z tego, że teraz szczególnie trudno będzie choćby o realizację targetów. Została ona znacznie utrudniona przez fakt zamknięcia przymierzalni, co uniemożliwia klientom sprawdzenia danego fasonu ubrania. Co prawda wiele marek wychodząc klientom naprzeciw, wydłużyło czas na zwrot towaru, jednak czy to na pewno wystarczy?…

Najbliższe miesiące pokażą, na ile trzeba będzie zmienić wymagania dotyczące pracy asystentek sprzedaży. Zapewne trzeba będzie zmienić system prowizyjny, zwiększyć podstawę… Wszystko w rękach firm odzieżowych i ewentualnych franczyzobiorców. To od nich zależy, czy w najbliższym czasie system obsługi klienta nie ulegnie zmianie.

Napisz komentarz