Co zawiera karta tajemniczego klienta?

tajemniczy klient

Każdy pracownik punktu usługowego obawia się wizyty tajemniczego klienta. Ma on za zadanie zrealizować listę punktów, by sprawdzić poziom obsługi klienta w danym miejscu. Asystenci sprzedaży często obawiają się takich kontroli, bo wiedzą, jak są one złożone i jak wiele nieprawidłowości może się uwidocznić.

Stresująca kontrola

Asystent sprzedaży ma za zadanie dbać o dobre relacje z klientami. W zasadzie jego praca zakłada głównie zaspokajanie potrzeb klientów. Jeśli coś jest w zakresie jego działań nie w porządku, systematycznie przeprowadzane na tym stanowisku audyty pomagają wychwycić ewentualne nieprawidłowości i w miarę szybko je skorygować. Czasem jest to dość złożony proces, który wymaga nierzadko dodatkowego szkolenia.

Co zawiera karta tajemniczego klienta?

Karta tajemniczego klienta to nierzadko kilkadziesiąt punktów do zrealizowania przez osoby na danym stanowisku. Tajemniczy klient ma za zadanie sprawdzić, w jakim stopniu są realizowane dane zadania. Pamiętajmy jednak, że wiele czynników może zostać różnie zinterpretowanych przez tajemniczego klienta. W tym wyraża się pewne zagrożenie tego typu kontroli – w końcu każdy zwraca uwagę na co innego.

Biorąc pod uwagę częstotliwość oraz działania tajemniczych klientów można założyć, że nie jest to do końca uczciwe działanie, jednak warto zwrócić uwagę również na fakt, że to jakość obsługi klienta zwykle decyduje o sukcesie firmy.

Napisz komentarz