Dress code asystentki sprzedaży

dress code

Na stanowisku asystentki sprzedaży, zwłaszcza gdy to stanowisko w sieciówce, osoba chcąca pracować musi zakupić strój służbowy, by skompletować tzw. dress code. Często rozszerza się on na wymagania co do makijażu i np. koloru paznokci – wówczas mówimy o look code. Jest to bardzo ważne dla wizerunku marki oraz danego salonu i stanowi coraz częstszy  wymóg.

Identyfikacja z marką

Zwykle dress code asystentki sprzedaży składa się z ubrań marki, dla której pracuje. Nie jest to pozbawione sensu – klient wchodzący do sklepu, widzący osobę ubraną od stóp do głów (łącznie z dodatkami) w ubrania danej marki, zaczyna nabierać z nią pozytywnych skojarzeń. Tym bardziej, jeśli asystentka sprzedaży zechce go miło powitać, tym bardziej zechce zrobić zakupy w danym sklepie. Często również zdarza się, że chętniej sięgamy po ubrania, które widzimy na takich żywych modelach, niż te, które widzimy tylko na wieszakach.

Asystentka sprzedaży oprócz pracy dla marki, wpływa również na jej ogólny wizerunek, który przez jej działania ma stać się jak najbardziej pozytywny. To ważne, ponieważ chodzimy na zakupy tam, gdzie odpowiadają nam walory wizualne – wystrój sklepu, wyczuwalna  dobra atmosfera między pracownikami oraz uśmiechnięte twarze ładnych ludzi. Jesteśmy wzrokowcami, tego nie da się ukryć również w trakcie podejmowania przez nas decyzji zakupowych.

Napisz komentarz