Coraz większe doświadczenie

Coraz większe doświadczenie asystentki sprzedaży

Obecna rekrutacja, w której biorę udział jest piątym naborem z rzędu, w którym staram się o zdobycie pracy asystentki ds. sprzedaży. Z każdą kolejną rekrutacją rośnie moje doświadczenie w tego typu procesach, jednak nadal to doświadczenie nie jest na tyle rozwinięte, by zaowocowało jakąś propozycją pracy.

Na pierwszej rozmowie, w której wzięłam udział, popełniłam parę strasznych gaf, które będą się za mną ciągnęły jeszcze przez kilka lat. Wszystko przez to, że na rozmowę poszłam na żywioł, nie przeczytawszy wcześniej niczego, co dotyczyłoby rozmów kwalifikacyjnych i sposobów zachowywania się na nich. Na rozmowie zachowywałam się bezstresowo i bardzo luzacko, co nie zostało zbyt pozytywnie przyjęte. Sama nie chciałabym zatrudnić asystentki, która nie wie jak się zachować w stresujących i trudnych sytuacjach. Nie dziwię się komisji, że nie zaprosiła mnie na drugie etap, asystentka ds. sprzedaży Opole.

Z każdym kolejnym naborem moja śmiałość i rekrutacyjne ogarnięcie rosło. Na następnej rozmowie liczba popełnionych błędów zmalała o parę, na jeszcze kolejnej nie było ich już prawie w ogóle. Po eliminacji błędów w zachowaniu przyszedł czas na umiejętne podkreślanie swoich atutów i pozytywnych cech, na którym teraz się skupiam. Obecna rekrutacja jest pierwszą, w której udało mi się otrzymać zaproszenie na drugi etap rozmów kwalifikacyjnych. Kolejna rozmowa przede mną i mam nadzieję, że tym razem dam z siebie wszystko i w końcu zdobędę wymarzone zajęcie.

Napisz komentarz